PRINCAS PHILIP: „LAND ROVER“ VAIRUOTOJAS MOKĖSI JĮ VAIRUOTI SAVAITĘ

RTL, Daily Mail
2021.04.22
landrover

Windsor. Princo Philip (†99) laidotuvių organizatoriai turėjo pasiruošti tik savaitę. Katafalku paversto princo „Land Rover“ vairuotojas lygiai tiek pat praktikavosi, kad tinkamu greičiu važiuotų transporto priemone nuo Vindzoro pilies iki Šv. Jurgio koplyčios.

„Corps of Royal Electrical and Mechanical Engineers“ (REME) kariai buvo atsakingi už tai, kad princo Philip karstą gabenęs „Land Rover“ liktų tiksliai nurodytu maršrutu ir važiuotų tinkamu tempu, kad atitiktų griežtai suplanuotą laiką. Jie treniravosi su neįprastu katafalku visą savaitę, kol tobulas tempas tarsi įaugo į jų pačių kraują.

„Pradedi jausti tinkamą greitį“, – sakė kapralas Craig French (29) laikraščiui „Daily Mail“. Tai jis sėdėjo šalia vairuotojo velionio visureigyje „Land Rover“. Jo užduotis buvo padėti vairuotojui išlaikyti transporto priemonę teisingame maršrute tinkamu laiku bei kontroliuoti visureigio greitį.

„Maršrute yra keletas sunkių vietų ir kadangi žmonės lydėjo katafalką, taip pat buvo svarbu laikytis saugaus atstumo“, – sakė French. Tačiau po savaitės mokymo vairuotojas ir jo keleivis pasijuto tinkami atlikti savo neįprastą užduotį: „Mes žinome, kaip privalome judėti. Tai tapo antrąja mūsų prigimtimi“.

Beje, „Land Rover“, kuris gabeno princo Philip karstą, suprojektavo pats Edinburgo hercogas.

Be kelionės į koplyčią, kruopščiai buvo suplanuotos ir likusios laidotuvės. Jau 11 val. vietos laiku nešikai, visi specialiai parinkti kariškiai, iš privačios Vindzoro pilies koplyčios į vidinę salę atvežė princo Philip kūną. 14:15 val., likus beveik 25 minutėms iki procesijos pradžios, objekto kieme, greta kavalerijos ir pėstininkų, laukė kariniai pasiuntiniai.

Nors visą pilies teritoriją ir jos apylinkes atitvėrė ir apsaugą užtikrino ginkluoti policijos pareigūnai, o procedūra buvo kruopščiai suplanuota, vis dėlto per laidotuves įvyko vienas neplanuotas įvykis. Iškart po tylos minutės 15 val. viena 55-erių metų moteris priešais Vindzoro pilies vartus nusiėmė viršutinę drabužių dalį ir nuoga krūtine sušuko: „Gelbėk planetą, gelbėk medžius!“ (Play Radio apie tai jau rašė).

Policija tuoj pat sulaikė rėkiančią moterį ir surakino ją antrankiais. Tada keli liudininkai pareiškė pasipiktinimą dėl šio įvykio ir, be kita ko, apibūdino veiksmą kaip „gėdingą“ ir „absoliučiai netinkamą“. Temzės slėnio policijos atstovas patvirtino įvykį kiek vėliau, skelbia RTL.

★ Straipsnius ar jų ištraukas, esančias šiame tinklalapyje, kopijuoti galima tik nurodant šaltinį - www.PlayRadio.lt su aktyvia nuoroda. "Play Radio" pasilieka sau teisę šalinti komentarus, kurie įžeidžia, šmeižia, kursto nesantaiką, reklamuoja produktą ar paslaugą. Skaitydami suaugusiųjų pobūdžio straipsnius, prisiimate visą atsakomybę, kad esate pilnametis. © VISOS TEISĖS REZERVUOTOS.

Parašykite komentarą

*