ELON MUSK KALBA APIE SAVO ASPERGERIO SINDROMĄ (VIDEO)

Klatsch und Tratsch, Wikipedia
2021.05.09
Elon Musk

Elon Musk

Los Angeles. Elon Musk (49) buvo kviestinis pramogų šou „Saturday Night Live“ moderatorius. Šią galimybę jis panaudojo savo asmeniniam pareiškimui apie savo ligą.

Verslininkas Elon Musk JAV televizijoje sakė, kad serga Aspergerio sindromu. „Beje, šiąnakt aš rašau istoriją kaip pirmasis žmogus su Aspergeriu, kuris veda SNL“, – šeštadienį NBC pramoginėje laidoje „Saturday Night Live“ sakė Musk.

„Arba bent jau pirmasis, kuris tai pripažino“, – tęsė jis. Po pareiškimo daugelis JAV žiniasklaidos priemonių atkreipė dėmesį į tai, kad Dan Aykroyd (68), daugelį metų priklausęs SNL ratui ir vėliau viešėjęs, jau viešai kalbėjo apie savo Aspergerio sindromą.

Anksčiau „Tesla“ įkūrėjas buvo ne kartą kritikuojamas dėl prieštaringai vertinamų pareiškimų, todėl buvo ilgai dvejojama pakviesti jį į laidą. „Aš iš naujo sugalvojau elektromobilius ir raketa siunčiu žmones į Marsą. Ar manėte, kad aš buvau ramus normalus vaikinas?“, – juokavo Musk.

Aspergerio sindromas – autizmo spektro smegenų vystymosi pakitimas, pasireiškiantis emocinio ryšio deficitu bei sunkumais bendraujant su žmonėmis. Asmuo su Aspergerio sindromu gali pasirodyti keistas, turintis bendravimo, tarpusavio supratimo, emocinio kontakto problemų. Gydymo būdų nėra, tačiau turintis sindromą asmuo visgi gali sėkmingai integruotis į visuomenę.

Asmenys su Aspergerio sindromu yra bent vidutinio, dažnai aukštesnio intelekto. Ankstyvame amžiuje domisi bedraamžiams neįprastais ar keistais dalykais, abstrakčiomis sąvokomis: įvairiais skaičiavimais, matavimais, sąrašais, statistika, procesais, ekonomika, politika. Pasižymi erudicija, santūrumu, gilesnėmis įžvalgomis, kritiškumu ir pragmatiškumu.

Konkretus genas lemiantis sindromą nėra žinomas, tačiau esama įrodymų, kad jis yra genetiškai paveldimas.


View this post on Instagram

A post shared by @elonmusk

★ Straipsnius ar jų ištraukas, esančias šiame tinklalapyje, kopijuoti galima tik nurodant šaltinį - www.PlayRadio.lt su aktyvia nuoroda. "Play Radio" pasilieka sau teisę šalinti komentarus, kurie įžeidžia, šmeižia, kursto nesantaiką, reklamuoja produktą ar paslaugą. Skaitydami suaugusiųjų pobūdžio straipsnius, prisiimate visą atsakomybę, kad esate pilnametis. © VISOS TEISĖS REZERVUOTOS.

Parašykite komentarą

*