DĖL VASAROS FESTIVALIŲ KYLA LABAI DAUG ABEJONIŲ

spot on news
2021.02.04
wacken2021

Berlin. Beveik visas pasaulis sustojo. Daugelis šalių dėl koronaviruso pandemijos yra įsivedusios lokdaunus. Praėjusiais metais dėl apribojimų neįvykę koncertai ir festivaliai buvo perkelti į 2021 m. Tačiau kyla labai daug abejonių, ar jie įvyks ir šiais metais.

Vokietijos tradiciniai dideli festivaliai „Rock am Ring“ ir „Rock im Park“ praėjusiais metais turėjo švęsti savo jubiliejus. Tačiau korona didžiulius festivalius po atviru dangumi kiek pakoregavo. Neįvyko nei „Hurricane“, nei „Wacken Open Air“. Viskas buvo perkelta į 2021 m.

Tačiau iki šiol padėtis mažai pagerėjo. Priešingai. Plinta koronaviruso atmaina, kuria galima užsikrėsti daug lengviau. Viruso atmaina plinta dideliu greičiu. Skiepijimas Europoje vyksta vangiai. Daugybė muzikos fanų klausia: Ar yra šansas vasaros festivaliams 2021 m.?

„Yra daug klaustukų“, – sako organizatorių firmos „FKP Scorpio“ vadovas Stephan Thandscheidt. „Mes taip pat turime palaukti ir pamatyti, kaip vystosi infekcijų skaičius ir vakcinų prieinamumas. Vis dar per anksti pateikti konkrečius pranešimus. Per keturias – šešias savaites tikrai galime pasakyti daugiau“.

Antrąjį birželio savaitgalį, planuojamas 35-asis „Rock am Ring“ festivalis Niurburgringe ir 25-asis „Rock im Park“ Niurnberge. Tokių grupių, kaip „Green Day“, „System Of A Down“ ir „Volbeat“ pasirodymai buvo perkelti iš praėjusių metų į 2021 metus. Šių metų bilietus iš 2020 m. jau pasikeitė daugiau nei 130 000 lankytojų. Čia taip pat sakoma, kad norisi laukti „konkrečių pokyčių“. „Štai kodėl pareiškimą apie renginį galėsime padaryti tik vėliau“, – sakė „eventimpresents“ ir „Live Nation“ organizatoriai.

„Per 30 metų ‘Wacken’ mes matėme daug, tačiau, žinoma, niekas negali numatyti tikslios pandemijos situacijos vasarą prognozės“, – sako vienas iš įkūrėjų Thomas Jensen. „Dabartinis planavimas yra pačiame įkarštyje, nepaisant Kurzarbeit, ir mes tikimės, kad vyriausybės priemonės įsigalios ir bus galima grįžti prie tiesioginių renginių vasarą.“ Jis pabrėžia, kad sveikata ir saugumas yra svarbiausias prioritetas.

„Šiuo metu yra didelis netikrumas“, – aiškina Federalinės koncertų ir renginių pramonės asociacijos prezidentas Jens Michow. „Kol reikalingos atstumo taisyklės, labai mažus renginius galima būtų surengti ekonomiškai.“

Pasak Michow, organizatoriai rudenį ir žiemą išnaudojo kurdami galimas koncepcijas. Jo vertinimu, išankstinė sąlyga norint dalyvauti renginyje pirmiausia bus kompleksinės apsaugos nuo infekcijų priemonės, tokios kaip greiti tyrimai. Čia jis taip pat tikisi politinės paramos.  Kita problema yra tarptautinis užsakymas, todėl visiškai neaišku, ar grupės ir atlikėjai iš Anglijos ar JAV galėtų atvykti į Vokietiją.

Nuo kovo mėnesio verslas praktiškai buvo uždarytas. Nukentėjo ne tik muzikantai, bet, žinoma, visi užkulisiai – garso inžinieriai, scenos statytojai, viešojo maitinimo įstaigos, apšvietimo technikai ar autobusų vairuotojai. Vokietijos renginių asociacija taip pat neseniai atkreipė dėmesį į „besitęsiančią dramatišką situaciją“ pramonėje.

Siekdami paremti darbuotojus, tokie vokiečių atlikėjai, kaip „Die Fantastischen Vier“, Joy Denalane (47), „Milky Chance“ ir Peter Maffay (71) neseniai pradėjo virtualų festivalį „#lightener“. Jie atsisakė darbo užmokesčio ir ragino aukoti: jau surinkta daugiau nei 850 000 eurų.

★ Straipsnius ar jų ištraukas, esančias šiame tinklalapyje, kopijuoti galima tik nurodant šaltinį - www.PlayRadio.top su aktyvia nuoroda. "Play Radio" pasilieka sau teisę šalinti komentarus, kurie įžeidžia, šmeižia, kursto nesantaiką, reklamuoja produktą ar paslaugą. Skaitydami suaugusiųjų pobūdžio straipsnius, prisiimate visą atsakomybę, kad esate pilnametis. © VISOS TEISĖS REZERVUOTOS.

Parašykite komentarą

*