SEYI OMOOBA ATLEISTA DĖL HOMOFOBIJOS: DABAR JI PRALAIMĖJO BYLĄ

Bild
2021.02.21
Seyi Omooba

Seyi Omooba

London. Seyi Omooba (26) buvo garsi dėl savo rolės miuzikle „The Color Purple“ britų Curve teatre. 2019 m. ji prarado darbą dėl homofobiško įrašo „Facebook“.

Trečiadienį (17.02), praėjus pusantrų metų, Londono teismas atmetė Seyi prašymą už atleidimą iš darbo priteisti iš teatro virš 128 000 svarų (apie 150 000 eurų).

„The Color Purple“ yra istorija apie skurdžią ir skriaudžiamą afroamerikietę Celie 1930-ųjų giliuose JAV pietuose. Omooba turėjo atlikti savo vaidmenį. Lesbietės vaidmenį! Istorijos metu Celie užmezgė glaudžius santykius su bliuzo dainininke Shug Avery.

Alice Walker (77) knyga „The Color Purple“ pelnė Pulitzerio premiją 1983 m., o Whoopi Goldberg (65) vaidino Steven Spielberg (74) 1985 m. filme apie tai (vienuolika „Oskaro“ nominacijų).

Praėjus dienai po to, kai Omooba buvo išrinkta vaidinti pagrindinį vaidmenį, 2014 m. „Facebook“ įrašas sukėlė šoką ne vienam. Įrašo ekrano kopiją išplatino kitas aktorius.

Įraše tuomet 20-metė rašė, turėdama omenyje savo krikščionišką tikėjimą: „Aš netikiu, kad galima gimti homoseksualu ir kad homoseksualumas yra teisingas; nors šios šalies įstatymai padarė tai legaliu dalyku“.

Šou prodiuseriai tuometiniame pranešime rašė: „Atidžiai apsvarsčius, buvo nuspręsta, kad Seyi nebedalyvaus produkcijoje“.

Dar beprotiškiau: teatras netgi pasiūlė merginai sumokėti atlyginimą už atimtą vaidmenį. Už tai ji padavė teismą padedant anti-LGBT organizacijai „Christian Concern“.

Tačiau jos atleidimas nebuvo pagrįstas jos krikščionišku tikėjimu, trečiadienį virtualiame posėdyje nusprendė Londono darbo teismas. Veikiau teatras bijojo dėl savo reputacijos ir spektaklio sėkmės dėl neigiamos reakcijos.

Savo agentui ji buvo sakiusi, kad nevaidins homoseksualaus vaidmens. Tačiau teismas pabrėžė: „Ji dalyvavo panašiame pastatyme, ji turėjo scenarijų. Žinodama, kad lesbiečių santykiai yra bent viena iš galimų vaidmens interpretacijų, ji turėjo geriau pasvarstyti, ar su tuo nebus peržengta raudona linija“.

★ Straipsnius ar jų ištraukas, esančias šiame tinklalapyje, kopijuoti galima tik nurodant šaltinį - www.PlayRadio.lt su aktyvia nuoroda. "Play Radio" pasilieka sau teisę šalinti komentarus, kurie įžeidžia, šmeižia, kursto nesantaiką, reklamuoja produktą ar paslaugą. Skaitydami suaugusiųjų pobūdžio straipsnius, prisiimate visą atsakomybę, kad esate pilnametis. © VISOS TEISĖS REZERVUOTOS.

Parašykite komentarą

*