MIRĖ „ASTERIX“ PIEŠĖJAS ALBERT UDERZO

ARD
2020.03.24
Albert Uderzo

Albert Uderzo

Neuilly. Jo komiksus apie Asteriksą ir Obeliksą žino visas pasaulis. Prancūzų dailininkas Albert Uderzo (†92) mirė, praneša jo šeima.

Uderzo mirė miegodamas, pranešė jo žentas Bernard de Choisy (66) naujienų agentūrai „AFP“. Jis jau kelias savaites jautėsi „labai pavargęs“. Mirties ryšio su koronaviruso nėra.

Kartu su autoriumi René Goscinny (†51) jis buvo vadinamas komiksų serijos apie kaimą, kuriame pilna nenumaldomų galų, stojusių prieš romų karius, tėvu.

Nuo tada, kai Uderzo ir Goscinny išleido pirmąjį „Asterix & Obelix“ nuotykių albumą daugiau nei prieš pusę amžiaus, visame pasaulyje buvo parduota milijonai kopijų. Komiksai ir jų pokštai buvo išversti į daugiau nei 100 kalbų ir tarmių. „Asterix“ išsivystė į fenomeną: buvo sukurta daugiau nei dešimt animacinių ir filmų, 1989 m. atidarytas pramogų parkas netoli Paryžiaus, kuris pavadintas jo vardu, ir sukurta šimtai prekių su jo atvaizdu.

★ Straipsnius ar jų ištraukas, esančias šiame tinklalapyje, kopijuoti galima tik nurodant šaltinį - www.PlayRadio.lt su aktyvia nuoroda. "Play Radio" pasilieka sau teisę šalinti komentarus, kurie įžeidžia, šmeižia, kursto nesantaiką, reklamuoja produktą ar paslaugą. Skaitydami suaugusiųjų pobūdžio straipsnius, prisiimate visą atsakomybę, kad esate pilnametis. © VISOS TEISĖS REZERVUOTOS.

Parašykite komentarą

*