LIETUVĖ SHIRIN DAVID: MUMS, MOTERIMS, PER ILGAI SAKĖ, KAIP ELGTIS

Vogue
2019.09.10
Shirin David

Shirin David

Berlin. Lietuvių influencerė ir hip-hopo žvaigždė vokiškai kalbančiose šalyse Shirin David (24) atsidūrė ant „Vogue“ viršelio. Žurnalui ji davė interviu ir atskleidė, ką galvoja apie kritiką jos atžvilgiu ir moteriškumą.

50 mln. tik vienos dainos perklausų internete, 5 mln. sekėjų „Instagram“: viskas, prie ko Shirin David prisiliečia, tampa sėkminga – iš „YouTube“ vlogų, kuriuos pradėjo kurti prieš penkerius metus, iki debiutinio albumo „Supersize“. Atlikėja, kuri iš savęs savarankiškai padarė viešą asmenį, anksčiau retai buvo matoma Vokietijoje. Todėl dabar „Vogue“ pasidomėjo jos praeitimi, Hamburgo vietomis, kur ji užaugo po emigracijos iš Lietuvos su mama kauniete ir seserimi.

Praėjo 20 metų, kai vokiečių reperei pavyko su singlu pasiekti auksinio disko statusą. 1999 m. Sabrina Setlur (45) singlas „Aus der Sicht und mit den Worten von…“ tapo auksiniu. Šiais metais Shirin David su antruoju singlu „Gib Ihm“ birželį buvo apdovanota auksiniu disku. Iki šiol „Spotify“ „Gib Ihm“ perklausyta 50 mln. kartų.

„Viskas super dydžio, kaip tu žinai“ ir „Nagai ilgesni už šortus“: tai kelios eilutės iš Shirin David dainos. Dabar tai tapo slengu tarp Vokietijos mokinių.

Be to, Vokietijos kvepalų parduotuvių gigantas „Douglas“ taip pat pradėjo bendradarbiauti su lietuve. Kaip niekas kitas, ji natūraliai supranta, kas domina jaunus žmones. Prieš penkerius metus, būdama 19 metų, ji tapo viena pirmųjų šalies „YouTube“ žvaigždžių, suformavusi tai, kas vaizdo portalą pavertė tikru žiniasklaidos gigantu: komedijos vaizdo įrašai, grožio pamokos – viskas asmeniška, bet ir taip pat praktiška.

Nuo 2014 m. David dirbo su dainomis. O dabar pasirodo jos debiutinis albumas „Supersize“. Jos išvaizdai taip pat skiriamas didelis dėmesys: akį traukiantis makiažas, ilgi nagai, storos netikros blakstienos – kaip įprasta amerikiečių atlikėjoms, tokiems kaip Cardi B (26) ar Nicki Minaj (36). Vokietijoje tokių atlikėjų dar nebuvo.

Shirin David patinka jos pačios įvaizdis – ji myli moteriškumą ir kartais, atrodo, kad ji sąmoningai jį paryškina. Tarsi jos moteriškumo išraiška yra toji, kas suvokiama kaip klišė. Jei vyrai reperiai įgyvendina ir perdeda stereotipus apie save, kodėl gi neturėtų būti tas pats su moterimis iš hip-hopo atlikėjų tarpo?

Su lietuve norėjo bendradarbiauti beveik kiekvienas žinomas reperis Vokietijoje, tačiau ji to atsisakė, nes jautėsi „neteisinga“. Atitinkamai, jau kilo kivirčai ir skandalai, kai dainos, pvz., pasirodė be jos leidimo. Tačiau ji sulaukė tiek pat paramos iš kitų atlikėjų, pvz., Capital Bra (24).

Didžioji dalis paramos išreiškiama išskirtinai „Instagram“. Galbūt todėl taip ilgai užtruko, kol Shirin David išleido savo pirmąsias dainas, nes ji pirmiausia turėjo rasti savo balsą – priešingai, nei daugybei kitų muzikos pramonės atstovų. Taip pat ji sau kėlė aukštus reikalavimams. Ji juk vaikystėje ir jaunystėje, ilgai prieš „YouTube“ šlovę, mokėsi John Neumeier baleto mokykloje ir Vokietijos valstybinėje operoje Hamburge. „Visą gyvenimą ji tam ruošėsi“, – sako jos sesuo žurnalui „Vogue“.

Shirin David pase Barbara Shirin Davidavičius ir ji nėra įsitikinusi, ar ji yra vieša figūra ar privati Baby. Galiausiai ji 19 metų jau tapo žinoma. O vėliau tapo populiariausio RTL muzikinio kastingo „Deutschland sucht den Superstar“ (DSDS, „Vokietija ieško Superžvaigždės“) žiuri nare ir sėdėjo kartu su pop titanu Dieter Bohlen (65)!

„Tai, kad išgarsėjau, atsitiko tuo metu, kai taip svarbu buvo surasti save, galvoti apie tai, kas ir kuo nori būti, o kuom ne. Tai apima ir klaidų darymą. Bet kai esi viešumoje, visada stengiesi slėpti klaidas, kad apsisaugotumėte nuo kritikos. Visada stengiausi problemų, kurių turėjau, neviešinti. Bent jau to niekas nenorėjo girdėti ‘YouTube’. Žmonės labai skirtingai vertina žmones, į kuriuos jie žiūri. Todėl neįkėliau daug vaizdo įrašų, kuriuos būčiau mielai įkėlusi. (…) Žmonės kalba su ir apie Shirin David o ne apie Barbara David Davidavičius“, – „Vogue“ sako mergina.

„Būna akimirkų, kai norėčiau, galbūt tiesiog išeiti ir šiek tiek pasivaikščioti, kaip dabar Ku’Damm. Todėl dažnai keliauju į Londoną. Taigi, kai aš einu per judrią Oksfordo gatvę, kurioje yra tiek daug žmonių, – tada žinau, kad aš tikrai gyva, darau kažką žmogiško. Tai vienintelis dalykas, dėl kurio kartais gailiuosi. Bet kitu atveju nenorėčiau savo karjeros pakeisti į nieką kitą“.

Kaip gi Shirin David kovoja su kritika? „Tai man buvo ilgas mokymosi procesas ir jis vis dar tęsiasi iki šiandien. Bet man geriau atskirti, kas man iš tikrųjų svarbu, o kas ne. (…) Galbūt žmonės dabar labiau priprato prie mano įvaizdžio. Prieš kelerius metus Vokietijos visuomenėje beveik nebuvo mano tipo moterų – viso veido makiažo, padirbtų blakstienų ir pan. Tuo metu jau iš mokyklos žinojau, kad aš šokiruoju žmones. Manau, kad tai, kas mane labiausiai užgrūdino, buvo DSDS“, – atskleidė Barbara.

Nors jai ir nepatinka kritika, tačiau ji nuolat skaito, ką apie ją rašo jos „Instagram“ paskyroje. Dainininkė sako: „Privalau stebėti, kaip žmonės mąsto ir kas keičiasi. Laikui bėgant, tikslinės grupės taip pat keisis. Kai kurie sensta, tuo pačiu prisijungia ir nauji, jaunesni. Man žinoti, kokia energija yra tarp žmonių, kurie [mane seka]. Noriu žinoti, kaip jie jaučiasi“.

Ar visada Shirin David buvo tokia savimi pasitikinti? „Ne – dėl Dievo! Tai atėjo su laiku. Kai brendau pradėjau pastebimai taip formuotis. Aš pirmoji savo klasėje nešiojau liemenėlę – nors buvau paskutinė, kuriai jos reikėjo. Jau būdama 13 metų priklijavau plastikinius nagus ir tuo labai didžiavausi. Pirmus aukštakulnius turėjau 5 klasėje. Nežinau, kodėl aš tokia buvau. Mano mama turėjo tik vieną lūpdažį. (…) Aš priimu save tokią, kokia esu. Aš žinau, kad tai priklauso nuo manęs. Iš ‘Vogue’, būdama paauglė, kai teta duodavo man savo perskaitytus žurnalus, aš iškirpdavau batus ir rankines bei darydavau koliažus“.

Visgi, influencerė yra labai prietaringa. Apie tai ji sako: „Aš, kaip pusiau lietuvė, esu labai prietaringa. Mes sakome, kad negalima kalbėti apie norus, nes tada jie neišsipildys. Kai 2018 m. pradžioje per ‘Snapchat’ sakiau, kad norėčiau tais metais pasiekti auksą su savo muzika ir nusipirkti ‘Rolex’, nė vienas iš jų nepasiteisino. Tačiau šiais metais, kai nieko nesakiau, beveik viskas pavyko!“.

Vis daugiau jaunų merginų bando kopijuoti Shirin David. Ar ji gali būti pavyzdys joms? „Tema ‘Pavyzdys’ man yra sunku. Man vis dar nėra atsakymo į klausimą, kaip būti pavyzdžiu. Iš esmės atsiriboju nuo diskusijų apie politiką ir religiją. Kita vertus, mūsų visuomenėje yra tokių problemų, kaip poslinkis į dešinę, kuriame automatiškai užimama pozicija, paprasčiausiai prarandant žmogiškumą. Pvz., kalbant apie mano išvaizdą, niekada nereklamuočiau plastikos chirurgo ir niekada neskatinčiau merginų [kažko operuotis]. Tas pats pasakytina ir apie purškimo priemones, vaškavimą ar nagus. Tai dalykai, kuriuos aš myliu, bet tai nereiškia, kad juos rekomenduoju kitiems“, – tikina Vokietijos žvaigždė.

„Neseniai gavau užklausą iš prekės ženklo, kuriame paprastai rodomos tik klasikinės vokiškos, blondinės, labai lieknos merginos. Jie rašo ‘Mes norime plėstis’. Galų gale, tai keičiasi. Galbūt tai panašu į LGBTQI bendruomenę:Vokietijoje žmonės, laimei, gali gyventi ir parodyti save tokius, kokie jie yra iš tikrųjų – norime, kad žmonės būtų laisvi, laisvai galvotų, laisvai rašytų. Bet ar aš negaliu nesidažyti taip, kaip noriu, nebūdama kritikuojama? Operuotis tam, kad atrodyčiau kaip noriu? Nesidažyti, nors tada jaučiuosi graži? Aš myliu savo moteriškumą. Mes esame moterys, vaisingos, jausmingos, gražios“.

Shirin David apie feminizmą pagalvoja vis dažniau, nes vis daugiau atkreipia dėmesį, kad vyrai užima svarbiausius postus. „Stengiuosi sužinoti apie [feminizmą] daug daugiau. Pirmą kartą apie tai itin galvojau, kai ėjau į studiją – ir ten iš tikrųjų visada buvo tik vyrai, su kuriais dirbau viena. Iš pradžių tai buvo pasąmonėje, tada tai vis labiau įsivyravo mano galvoje. Mano požiūris į feminizmą yra labai pragmatiškas. Visai neseniai ieškojau naujo teisininko – radau advokatų kontorą, kurioje dirba tik moterys. Man tai patiko! Ir neseniai man teko didelis susitikimas su savo leidybine kompanija, kur sėdėjo beveik visi vyrai – kai moterys įėjo į kabinetą, tapo daug maloniau. Bet aš taip pat manau, kad ne visada reikia iš to daryti [didelę] temą. Tokie terminai kaip ‘moterų galia’ manęs nevilioja. Bet paprasta: ‘Galia!’. Vaikinai taip pat juk nerašo ‘brolių galia’.“

★ Straipsnius ar jų ištraukas, esančias šiame tinklalapyje, kopijuoti galima tik nurodant šaltinį - www.PlayRadio.top su aktyvia nuoroda. "Play Radio" pasilieka sau teisę šalinti komentarus, kurie įžeidžia, šmeižia, kursto nesantaiką, reklamuoja produktą ar paslaugą. Skaitydami suaugusiųjų pobūdžio straipsnius, prisiimate visą atsakomybę, kad esate pilnametis. © VISOS TEISĖS REZERVUOTOS.

Parašykite komentarą

*