DR. MOTTE VĖL NORI „LOVEPARADE“ BERLYNE!

Play Radio, Bild
2020.01.14
Dr. Motte (2002 m.)

Dr. Motte (2002 m.)

Berlin. Berlyno didžėjus Dr. Motte (59) Vokietijos sostinėje vėl nori surengti liūdnai pasibaigusį techno paradą „Loveparade“ („Meilės Paradas“).

Dėl to, jis pradėjo kartu su nepelno siekiančia įmone „Rave The Planet“ rinkti lėšas. Vakar (13.01) Dr. Motte sakė: „Mes keliame klausimą ‘Ar jūs norite naujo Loveparade?’. Iš surinktos sumos galėsime matyti, ar to pasaulis iš tikrųjų nori“.

DJ su savo kolegomis bandys techno kultūrą padaryti vėl stiprią, nors daugelis naktinių klubų kovoja su egzistavimu. Jų planas: jie nori elektroninę šokių muziką įtraukti į UNESCO nematerialaus pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Šiais metais turėtų būti UNESCO pateikta paraiška. Jie taip pat nori inicijuoti oficialiai pripažintą elektroninės šokių muzikos kultūros šventę.

Dr. Motte, kurio tikrasis vardas Matthias Roeingh, prieš gerus 30 metus surengė pirmąjį Loveparade Berlyne. 150 techno fanų 1989 m. susirinko į Kurfürstendamm su moto „Taika, džiaugsmas, lietiniai“.Po metų jau atėjo keli tūkstančiai fanų. 1995 m. buvo 350 000 žmonių, o 1999 m. jau kartu šoko 1,5 mln. techno muzikos gerbėjų.

2010 m. buvo nuspręsta paradą rengti nebe Berlyne, o Duisburge. Deja, dėl blogai parinktos vietos – autobane – kilo masinė panika, kurios metu buvo gyvai sutrypti 21 žmonės, 650 buvo sužeisti.

Iš viso 10 žmonių buvo apkaltinti atsakomybe dėl 2010 m. liepos 24 d. tragedijos. Tą kartą renginys sulaukė 1,4 mln. lankytojų. Po tragedijos „Loveparade“ daugiau nebuvo surengtas, prasidėjo teismų procesai, kurie tęsiasi dar iki šiol (Play Radio apie tai jau rašė).

★ Straipsnius ar jų ištraukas, esančias šiame tinklalapyje, kopijuoti galima tik nurodant šaltinį - www.PlayRadio.lt su aktyvia nuoroda. "Play Radio" pasilieka sau teisę šalinti komentarus, kurie įžeidžia, šmeižia, kursto nesantaiką, reklamuoja produktą ar paslaugą. Skaitydami suaugusiųjų pobūdžio straipsnius, prisiimate visą atsakomybę, kad esate pilnametis. © VISOS TEISĖS REZERVUOTOS.

Parašykite komentarą

*