MALUMA – PRIEŠ VEIKSMUS KOLUMBIJOJE

Play Radio, Vatican News
2021.05.09
Maluma

Maluma

Bogota. Kolumbijoje jau daugiau nei per 10 protestų prieš siūlomą mokesčių reformą dienų žuvo mažiausiai 20 žmonių, 90 dingo be žinios, o dar daugiau kaip 1000 buvo sužeisti. Dabar Kolumbijos muzikos žvaigždė Maluma (27) bando atkreipti į tai dėmesį.

Maluma „Instagram“ šalia Kolumbijos vėliavos rašo: „Mano mylimoji Kolumbija. 🇨🇴  Išgyvename liūdnas, skausmingas akimirkas. Netolerancija ir netikrumas užvaldė mūsų gyvenimus. Todėl ir dėl dar daugiau aš prisijungiu kviesdamas jus gerai pagalvoti apie tikrosios taikos ieškojimą. (…) Vienintelė išeitis yra tolerancija. Sustiprinkite save, kad rastume ramybę, pasitelkdami dialogą, skaidrumą, kurio pagrindinis ir didžiausias tikslas yra rūpintis gyvybėmis. Lai daugiau nebus mirčių ir agresijos“.

Kolumbijos vyskupai taip pat ragina visoje šalyje melstis už taiką ir raminti situaciją. Jie pasmerkė smurtą, nepaisant pusės, ir pabrėžė teisę demonstruoti. Jie ragina „socialinį dialogą“ ir pastangas pasiekti vidinį susitaikymą Kolumbijoje.

Jungtinės Tautos antradienį (04.05) taip pat pasmerkė smurto scenas Kolumbijos gatvėse. Nors dauguma demonstrantų liko taikūs, kiti degino autobusus ir plėšė parduotuves. Policijos teigimu, 400 pareigūnų buvo sužeisti.

Nuo balandžio 28 dienos žmonės visoje Kolumbijoje išėjo į gatves prieštaraudami Kolumbijos prezidento Ivan Duque (44) dešiniojo sparno vyriausybės mokesčių įstatymui. Įstatymas turėtų finansuoti krizės finansines išlaidas. Už tai jau kenčiantys žmonės iš žemesniųjų ir viduriniųjų sluoksnių turėtų mokėti dar daugiau mokesčių, o korporacijos ir turtingiausi turėtų likti nepakitę.

Žmonės išėjo į gatves prieš įstatymą daugiau nei 500 Kolumbijos miestų. Kolumbijos profesinės sąjungos paragino surengti visuotinį streiką, o protestus palaikė Kaukos (Cric) vietinių gyventojų taryba ir kairiosios partijos. Milijonai ragino surengti protestus ir skandavo tokius šūkius: „Jei žmonės pandemijos metu eina į gatvę, tai yra todėl, kad vyriausybė yra pavojingesnė už virusą.“

★ Straipsnius ar jų ištraukas, esančias šiame tinklalapyje, kopijuoti galima tik nurodant šaltinį - www.PlayRadio.lt su aktyvia nuoroda. "Play Radio" pasilieka sau teisę šalinti komentarus, kurie įžeidžia, šmeižia, kursto nesantaiką, reklamuoja produktą ar paslaugą. Skaitydami suaugusiųjų pobūdžio straipsnius, prisiimate visą atsakomybę, kad esate pilnametis. © VISOS TEISĖS REZERVUOTOS.

Parašykite komentarą

*