MODELIS ALICIJA SUKĖLĖ TIKRĄ SKANDALĄ VOKIETIJOJE

Bild, Welt, Passauer Neuen Presse
2019.03.25
Alicija Köhler

Alicija Köhler

Berlin. „Germany’s Next Topmodel“ modelis Alicija Köhler (18) Vokietijoje sukėlė tikrą skandalą, privertusį net pasisakyti susisiekimo ministrą.

Susisiekimo ir skaitmeninės infrastruktūros ministerija (BMVI) kartu su modeliu pradėjo didelę dviratininkų saugumo kampaniją. Jos metu pasirodys ir plakatai su Alicija, skelbsiantys „Looks like shit. But saves my life.“ („Atrodo kaip šūdas. Bet saugo mano gyvybę.“). Susisiekimo ministras Andreas Scheuer (44) sulaukė nemažai kritikos dėl tokio pasirinkto šūkio.

Scheuer vokiečių laikraščiui „Bild“ apie tai sakė: „Daugiau nei pusę jaunų dviratininkų ir dviratininkių patys prisipažįsta, kad niekada arba retai užsideda šalmą. Nes tai neatrodo šauniai. Su mūsų akcija ‘Looks like shit. But Savs my life.’ norime konkrečiai jaunus žmones paraginti važiuoti su šalmu. Šūkys galbūt neskamba tradicine vokiečių kalba, tačiau jis pasako aiškiai: šalmas gelbsti gyvybes“.

„Džiaugiuosi, kad visa ‘Germany’s Next Topmodel’ komanda palaiko mus ir dirba su mumis, siekdama didesnio eismo saugumo. Esu įsitikinęs, kad galime su šia kampanija pasiekti daug“.

Tačiau kampanija sulaukė ir kritikos. SPD frakcijos pavaduotoja Katja Mast „Passauer Neuen Presse“ pažymėjo, kad šis reklamos įgyvendinimas yra „nepatogus, senamadiškas ir seksistiškas“. Toliau ji sako: „Pusnuogės moterys ir vyrai neturėjo už mokesčių mokėtojų pinigus kabėti ant plakatų“.

SPD moterų teisių atstovė Josephine Ortleb reagavo taip pat neigiamai. Jos nuomone: „Nereikia moterų, kaip objektų, pusnuogių, kad jaunuoliai būtų informuoti apie dviračių saugumą“, – sakė ji laikraščiui.

alicija2

★ Straipsnius ar jų ištraukas, esančias šiame tinklalapyje, kopijuoti galima tik nurodant šaltinį - www.PlayRadio.lt su aktyvia nuoroda. "Play Radio" pasilieka sau teisę šalinti komentarus, kurie įžeidžia, šmeižia, kursto nesantaiką, reklamuoja produktą ar paslaugą. Skaitydami suaugusiųjų pobūdžio straipsnius, prisiimate visą atsakomybę, kad esate pilnametis. © VISOS TEISĖS REZERVUOTOS.

Parašykite komentarą

*