MIRĖ ROSAMUNDE PILCHER (FOTO)

Bild
2019.02.07
Rosamunde Pilcher

Rosamunde Pilcher

Longforgan. Mirė garsi britų rašytoja Rosamunde Pilcher (†94). Ligoninėje ją ištiko insultas ir ji neatgavo sąmonės.

Jos meilės novelės pasaulyje yra parduotos daugiau nei 60 mln. kopijų tiražu. Pilcher mirė ketvirtadienį (07.02) Škotijoje. Tai patvirtino prodiuseris Michael Smeaton (66) vokiečių laikraščiui „Bild“. Jis liko nustebintas įžymios moters mirties: „Aš ją dar jos namuose Škotijoje vėlai rudenį aplankiau, o rugsėjį šventėme jos gimtadienį. Ji jautėsi gerai ir padarė sveikos [moters] įspūdį“. Rašytojos sūnus pridūrė, kad iki Kalėdų jos sveikata buvo puiki, o po to ji susirgo sunkiu bronchitu.

Pilcher buvo labai įžymi Vokietijoje, nes vokiečiai 25-erius metus pagal jos noveles kūrė TV filmus. Beje, jie buvo ir kartas nuo karto yra rodomi ir Lietuvoje.

Rosamunde Pilcher gimė 1924 m. Kornvalyje. Jos tėvas – karinio jūrų laivyno pareigūnas. Septynerių  ji pradėjo rašyti, savo pirmąjį romaną paskelbė 19 metų. Tuo metu su slapyvardžiu Jane Fraser.

Proveržis prasidėjo praėjus metams po knygos „The Shell Seeker“. Vokietijos TV kanalo „ZDF“ redaktorius Claus Beling (69) yra laikomas autorės atradėju Vokietijoje, kuris iki šiol „nufilmavo“ beveik 150 jos knygų.

Prieš septynerius metus Rosamunde Pilcher nustojo rašyti. 2014 m. „Bild“ vakarinio interviu su viskiu ir cigarete rankoje metu ji sakė: „Aš esu laimingas, nes nesitikiu per daug iš gyvenimo. Niekas nėra tobulas. Ir mes visi turime mirti“.

13,w=993,q=high,c=0.bild 5,w=993,q=high,c=0.bild

★ Straipsnius ar jų ištraukas, esančias šiame tinklalapyje, kopijuoti galima tik nurodant šaltinį - www.PlayRadio.lt su aktyvia nuoroda. "Play Radio" pasilieka sau teisę šalinti komentarus, kurie įžeidžia, šmeižia, kursto nesantaiką, reklamuoja produktą ar paslaugą. Skaitydami suaugusiųjų pobūdžio straipsnius, prisiimate visą atsakomybę, kad esate pilnametis. © VISOS TEISĖS REZERVUOTOS.

Parašykite komentarą

*