„LOVE PARADE“ BYLA BAIGTA: 7 KALTINAMIEJI IŠVENGĖ TEISTUMO (VIDEO N-18)

Deutsche Welle
2019.02.07
"Love Parade" tragedija

"Love Parade" tragedija

Duisburg. Pagaliau net aštuonis su puse metų trukęs „Love Parade“ tragedijos bylos narpliojimas baigėsi. 7 iš 10 teisiamųjų išvengė bausmės.

Trys 2010 m. techno ir reivo parado organizatoriai bus toliau teisiami. Jie atmetė prokurorų pasiūlymą sumokėti 10 000 eurų, nes tai „nepanaikina savo teisės būti paskelbtu nekaltu“. 21 Meilės parade žuvusiųjų giminaičiai reikalauja visiškos jų atsakomybės.

Teismas nustatė, kad buvo padaryta klaidų planuojant renginį ir pastebėta kolektyvinė nesėkmė festivalio dieną, 2010 m. liepos 24 d. Prokurorai nustatė, kad septynių teisiamųjų individuali kaltė buvo minimali arba bent vidutiniška.

Žuvusiojo Eike tėvas Klaus-Peter Mogendorf pareikalavo, kad teismas nenutrauktų bylos.

Teisėjas Mario Plein tikino, kad senaties terminas yra „nesvarbu“ ir byla bus tęsiama tol, kol bus visiškai baigta.

„Love Parade“, kuriame dalyvavo net 1,4 mln. žmonių, tragedija įvyko Duisburge 2010 m. Buvo laukiama 800 000 žmonių, o policija manė, jog dalyvauja „tik“ 400 000 žmonių. Dėl per didelio žmonių skaičiaus policijos pareigūnai buvo uždarę keturis pagrindinius įėjimus/išėjimus tuneliu. Vėliau praėjimus policija atvėrė ir iš trijų skirtingų pusių pasipylė žmonių minia. Tunelis tiesiog „užsikimšo“.

Žmones ištiko panika. Nebuvo suteikta informacija, kur judėti, ką daryti. Daugelis žmonių kaip išsigelbėjimą matė tik kelis laiptus ir brovėsi link jų. Po tyrimo paaiškėjo, kad policija neturėjo jokių garsiakalbių, nebuvo pažymėti išėjimai jokiais ženklais. Taip pat paaiškėjo, kad nebuvo tinkamos komunikacijos tarp stebėjimo centro ir pareigūnų, dirbančių vietoje.

Apie tai, jog vieta yra netinkama tokiam renginiui, buvo įspėta dar iki „Love Parade“.

21 žmogus žuvo, o 650 buvo sužeisti judant tuneliu, kuris buvo perpildytas. Mažiausiai 20 žmonių užduso, nes buvo spaudžiami. Iki tol „Love Parade“ vykdavo Berlyne atviroje gatvėje, tačiau miesto valdžia uždraudė jį rengti, nes po parado likdavo šimtai tonų šiukšlių.

Po tragedijos „Love Parade“ organizatorius Rainer Schaller (50) paskelbė, kad paradas nebebus daugiau rengiamas.

47363256_303 43625032_401

"Love Parade"

„Love Parade“

★ Straipsnius ar jų ištraukas, esančias šiame tinklalapyje, kopijuoti galima tik nurodant šaltinį - www.PlayRadio.lt su aktyvia nuoroda. "Play Radio" pasilieka sau teisę šalinti komentarus, kurie įžeidžia, šmeižia, kursto nesantaiką, reklamuoja produktą ar paslaugą. Skaitydami suaugusiųjų pobūdžio straipsnius, prisiimate visą atsakomybę, kad esate pilnametis. © VISOS TEISĖS REZERVUOTOS.

Parašykite komentarą

*